Marszu dla Życia coraz bliżej

W niedziele 29 maja w Częstochowie odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo a bazylice archikatedralnej, a następnie przejdzie Alejami na błonia jasnogórskie, gdzie zakończy się rodzinnym piknikiem. Nie będzie to jednak jedyny Marsz w naszej archidiecezji.

Tegoroczny Marsz w Częstochowie upłynie pod znakiem solidarności z Ukrainą. Jak wyjaśnia Grzegorz Nienartowicz z Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II, celem Marszu jest zamanifestowanie troski o każde ludzkie życie oraz o wartości rodzinne:

To jest publiczne świadectwo opowiedzenia się po stronie każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym roku szczególną jedność okazujemy Ukrainie i ofiarom wojny. Przyjdźmy ubrani na biało. Jest to tradycja marszy częstochowskich. Przynosimy też ze sobą żywe, białe kwiaty. Na końcu Marszu złożymy te kwiaty Matce Bożej na błoniach jasnogórskich.

Fundacja dla Życia i Rodziny organizuje w najbliższym czasie jeszcze dwa Marsze dla Życia w naszej archidiecezji. W najbliższą niedzielę Marsz przejdzie przez Zawiercie, a w pierwszą niedzielę czerwca – przez Radomsko:

Tak się stało w tym roku, że zaczęliśmy przygotowania do Marszu w Częstochowie, a przy tych przygotowaniach zrodziły się kolejne dwa, czyli w najbliższą niedzielę 22 maja w Zawierciu. I po naszym Marszu częstochowskim, 5 czerwca w Radomsku. Tydzień po tygodniu maszerujemy w tych miastach, jesteśmy tam obecni no i zapraszamy wszystkich do udziału.

W ramach pikniku rodzinnego zaplanowano m.in. koncert, pokazy artystyczne oraz ogłoszenie wyników związanych z Marszem konkursów. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo. Radio Fiat i portal Częstochowskie24 objęły Marsz patronatem medialnym.

Plakat Marszu dla Życia i Rodziny 2022 | Źródło: Referat Duszpasterstwa Rodzin
Skip to content