Matka Boża Częstochowska w Ostrówku

Fot. Parafia Przenajświętszej Trójcy w Ostrówku

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zawędrowała do parafii Przenajświętszej Trójcy w Ostrówku. Uroczyste powitanie Wizerunku miało miejsce w sobotę 18 maja. Wydarzenie zwieńczyła wieczorna Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza.

Proboszcz parafii w Ostrówku, ks. Paweł Otręba zdradził, że miał zaledwie cztery lata w czasie pierwszej peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji.

– Pamiętam ją tylko ze zdjęć oraz ze wspomnień moich rodziców. Było to wydarzenie, które odcisnęło się w pamięci tych ludzi. Dla mnie przygotowania do obecnej peregrynacji były swoistym powrotem do doświadczeń wiary i maryjnej pobożności – mówił duchowny.

Ks. Paweł Otręba dodał, że przygotowania parafii do spotkania z Matką Bożą to dla wielu nowe doświadczenia i szansa na pogłębienie wiary.

– Dla niektórych była to rzecz bardzo głęboka, a dla innych – coś dotąd nieznanego i zupełnie nowego. Wraz z wielomiesięcznymi przygotowaniami widać było narastające wyczekiwanie, pełne radości, ekscytacji i nadziei – dodał proboszcz.

W niedzielę, 19 maja obraz z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej zostanie uroczyście przywitany w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Czernicach w Dekanacie Osjakowskim.

BNO

 

Galeria: Parafia Przenajświętszej Trójcy w Ostrówku

Matka Boża Częstochowska w Ostrówku

Skip to content