We wtorek, 28 maja Obraz Łaskami Słynący przybył do Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego. Na Matkę Bożą oczekiwano przy śpiewie i różańcu.

Siostra Marietta antoninka wyjaśniła, że zgromadzenie skupiło się na przygotowaniu podłoża duchowego, by móc godnie przyjąć Matkę Bożą:

– Przygotowywałyśmy się Nowenną co miesiąc. Raz w miesiącu przychodził też ksiądz i głosił konferencję. Naszą szczególną intencją podczas peregrynacji będzie dziękczynienie za nasze zgromadzenie i nasz charyzmat. Chcemy też modlić się o nowe powołania i dziękować za wizytę Matki Bożej u nas. 

Zakonnica zaznaczyła, że peregrynacja to wydarzenie ogromnej rangi dla całego zakonu, ale też bardzo ważne osobiste przeżycie:

– To się czuje duchowo. Przygotowania są również zewnętrzne, ale te duchowe pozwalają zrozumieć, że to nie obraz przychodzi, a żywa Matka Boża. To ogromna siła dla nas.

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej pozostanie u Sióstr Antoninek do środy. Tego też dnia nastąpi pożegnanie i peregrynacja Czarnej Madonny do sióstr Bernardynek.

Skip to content