21 maja kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej przybyła do parafii św. Rocha w Konopnicy. Maryję witali wzruszeni wierni, w tym dzieci pierwszokomunijne, które trzymały w dłoniach papierowe serca…

Ania i Maja to parafianki, które zdradziły, kim dla nich jest Matka Boża. Wyjaśniły również, w jaki sposób przygotowały się do peregrynacji:

– Najważniejszą Matką. Na pewno nas wspiera, choćby tym, że dalej jesteśmy zdrowe i żyjemy tak jak powinniśmy. Chodziłyśmy na misje, które głosił u nas ksiądz misjonarz i sporo z tego wyniosłyśmy. Uczył nas, że najważniejsi powinni być dla nas nasi rodzice, że są dla nas przykładem. Podobnie jak Matka Boża.

Kasia Graczyk na peregrynację przybyła wraz ze swoimi córkami i mężem. Choć na co dzień nie mieszka w Konopnicy, to jednak w miejscowości znajduje się jej rodzinna parafia:

– To moja matka i zawsze mnie wspiera. Zawsze jak było coś złego albo takiego przykrego w życiu się działo, to moje serce zawsze kierowało się do Niej, moje oczy wędrowały na Jej oblicze. Nie jestem z tej parafii, bo akurat mam męża z innej, ale że rodzina tutaj mieszka, to przyjechaliśmy. Staramy się, żeby córki chodziły do kościoła co niedziela, żeby wpoić im to od najmłodszych lat, że Bóg, Ojczyzna, Matka Boża, że to są ważne wartości.

W środę, 22 maja Matka Boża przybędzie do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chorzynie-Dąbrówkach.

Skip to content