To już 51 dzień odwiedzania parafii w archidiecezji częstochowskiej przez Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie. Tym razem, 26 maja, Królowa Polski zawitała do parafii Św. Zofii w Krzeczowie, gdzie została tłumnie przywitana przez mieszkańców. Na uroczystości obecny był również Abp. Wacław Depo.

Metropolita Częstochowski zaznaczył, że nawiedzenie kościoła w Krzeczowie zbiegło się z ważnym dla wszystkich wiernych świętem:

26 maja to dzień, w którym obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z tego względu nie mogłem inaczej mówić, jak właśnie o dogmacie, wcale niełatwym, bo dla umysłu ludzkiego nie zrozumiałym. Jak bowiem powiedzieć o jednym Bogu, a w trzech osobach we wspólnocie? I Dlatego tak ważne jest podkreślenie prawdy, którą nam objawił Jego Syn, czyli Jezus Chrystus. To właśnie On przekazywał, że Bóg jest w Trójcy Świętej, tym, który, tak jak to było objawione w Starym Testamencie, ”jestem, który jestem”. Gdybyśmy powiedzieli, że Bóg jest miłością, to ktoś, nawet po ludzku, mógłby powiedzieć, że przecież miłość występuje wyłącznie w relacji wzajemnej. A właśnie tutaj miłość Ojca do Syna i przez Syna do Ducha Świętego jest wzajemnym obdarowaniem. To wielka tajemnica wiary, niedostępna dla rozumu ludzkiego. Dobrze to ilustruje przypadek Izraelitów i ich wiary, która była monoteistyczna, przez co odrzucany był Chrystus jako objawiający się za Syna Bożego. Nie rozumiejąc tej tajemnicy pytano Go, dlaczego, będąc człowiekiem, nazywa siebie Synem Bożym. Jego posłannictwo i później śmierć dowiodły, że poprzez zmartwychwstanie do Niego należy prawda i On, objawiając Boga, jak najpełniej po prostu przybliża się do człowieka poprzez konkretną, solidarną miłość i miłosierdzie.

Ks. Krzysztof Miękina, proboszcz parafii Św. Zofii w Krzeczowie podkreślił, jak duże znaczenie dla mieszkańców ma Matka Boża i jej przybycie do tutejszego Kościoła:

Było to bardzo duże wydarzenie dla naszej parafii. Po tylu latach gościliśmy Najświętszą Świętą Maryję Pannę w Jasnogórskiej Kopii. Mam wielką, szczerą nadzieję, parafianie się pobudzili do miłości do Boga i Matki Bożej. Misje święte, które miały w tym pomóc, trwały przez 6 dni przygotowywania duchowego do tej uroczystości. Mam wrażenie, że już sama frekwencja na misjach pokazała, że mieszkańcy pięknie odpowiedzieli na to wyzwanie.

Po nawiedzeniu w Krzeczowie, Matka Boża przybędzie w poniedziałek 27 maja do parafii Św. Andrzeja Boboli w Lipniku.

WS

IMG_20240526_172325

Skip to content