Za nami kolejny dzień peregrynacji kopii Cudownego Obrazu. W sobotę, 25 maja Matka Boża Częstochowska nawiedziła parafię NMP Śnieżnej w Drobnicach. Pomimo niesprzyjającej pogody Jasnogórska Ikona została uroczyście przywitana między innymi przez bp. Andrzeja Przybylskiego.

Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej zaznaczył, że Maryja jest naszą Matką, spajającą wierzących:

– Kolejny dzień cudownego nawiedzenia Matki Bożej i kolejna parafia, już ostatnia w dekanacie osjakowskim. Cieszyliśmy się dzisiaj, bo Maryja dotarła do Drobnic, choć wprawdzie w wielkim deszczu i pośród burzy, ale przyniosła od razu słońce i poprawę pogody. Ponadto przychodzi w szczególnym czasie, gdyż w Dzień Matki. 26 maja będziemy składać życzenia wszystkim mamom, a przecież taką matką, która spina te wszystkie serca jest Maryja. Oprócz tego podczas Mszy św. przypomniałem wiernym, że 26 maja po raz pierwszy w Kościele będziemy obchodzić światowy kościelny Dzień Dziecka. Jest to więc dobra okazja, żeby to hasło, które towarzyszy peregrynacji: „Ocal życie i miłość w rodzinach” skupiło się na wielkiej modlitwie za Matki i dzieci. Byliśmy w pięknym kościółku, który jest dedykowany z Matce Bożej Śnieżnej, czczonej w Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie. W związku z tym śmialiśmy się dzisiaj z wiernymi, że niegdyś przyniosła Ona w sierpniu w Rzymie śnieg. To nic zatem dziwnego, że 25 maja w Drobnicach Matka Boża Śnieżna przyprowadziła nam trochę burzy na początku uroczystości.

Ks. Marcin Kręciwilk, administrator parafii w Drobnicach, a także wikariusz w kościele św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie opowiedział o uczuciach, towarzyszących przyjęciu Królowej Polski:

– Matka przychodzi do swoich dzieci, bo każdy z nas nim jest. Poza matkami ziemskimi mamy jednak Matkę Niebiańską. Maryja wchodzi niejako w naszą szarą codzienność i pragnie wysłuchać naszych trosk, ale również radości. Myślę, że tak jak i w wielu parafiach, tak samo i mój poprzednik w Drobnicach uwrażliwiał wiernych po to, by przede wszystkim przygotowali swoje serca i wnętrze.

Kolejnym punktem na peregrynacyjnej mapie jest parafia Św. Zofii w Krzeczowie. To właśnie tam, w niedzielę, 26 maja Matka Boża zaszczyci swoją obecnością miejscowych wiernych.

WS

DSC_0208

Skip to content