milosierdzie

Od wczoraj (6 lutego) trwają przygotowania do lutowego Wieczoru Miłosierdzia w Zawierciu. Zawierciańska Schola ŚDM ćwiczy nowe utwory, które wykona na Mszy św. już 17 lutego o godz. 18 w parafii NMP Królowej Polski.

– Inicjatywa Wieczorów Miłosierdzia zrodziła się w sercach młodych, którzy podejmowali wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży. To właśnie ta młodzież stworzyła zespół wokalno-instrumentalny zwany Zawierciańską Scholą ŚDM i animuje przestrzeń modlitwy od września ubiegłego roku – tłumaczy ks. Adam Dróżdż, opiekun scholi.

Nad przygotowaniem wokalnym Zawierciańskiej Scholi ŚDM czuwa Damian Pardela. To na nim spoczywa obowiązek doboru repertuaru oraz tworzenie aranżacji, a także pilnowanie prób, które im bliżej Wieczorów Miłosierdzia tym odbywają się częściej. – Nie odpoczywamy, ale spotykamy się regularnie, co tydzień, żeby dograć szczegóły poszczególnych utworów. Zeszliśmy wedle słów Papieża z kanapy i przed każdym Wieczorem Miłosierdzia maksymalnie mobilizujemy siły, aby śpiewać i grać na Bożą chwałę.

Tworzący Zawierciańską Scholę ŚDM sięgają po utwory z kręgu popularnej muzyki chrześcijańskiej. W ich wykonaniu można usłyszeć piosenki m.in. TGD, New Life M czy Hillsong. Wieczory Miłosierdzia odbywają się zawsze w każdy III piątek miesiąca w różnych parafiach Zawiercia.

wieczor milosierdzia

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content