Do 11 lutego trwa etap dekanalny, z kolei 18 lutego rozpoczną się rozgrywki etapu regionalnego Mistrzostw Liturgicznej Służbie Ołtarza w Piłce Nożnej. Tradycyjnie organizatorem turnieju na poziomie dekanalnym oraz regionalnym jest archidiecezja częstochowska.

O rozpoczętych już na etapie dekanalnym mistrzostwach mówi ks. Paweł Wróbel – diecezjalny duszpasterz LSO:

Jak co roku bierzemy udział w Mistrzostwach Polski liturgicznej służby ołtarza o Puchar KnC, czyli Króluj nam Chryste. Jest to miesięcznik dla ministrantów, który jest głównym organizatorem Mistrzostw Polski. Nasza Archidiecezja wpisuje się w te Mistrzostwa poprzez mistrzostwa archidiecezji służby liturgicznej w piłce nożnej halowej. Obecnie trwają rozgrywki na etapie dekanalnym, a więc poszczególne parafie wystawiają swoje reprezentacje w trzech kategoriach i najlepsza drużyna z każdej kategorii z dekanatu awansuje do etapu regionalnego.

Wygrani w regionie awansują na poziom diecezjalny. Zwycięstwo na tym poziomie to przepustka do XVIII Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej, które odbędą się już w czerwcu:

Zwycięzcy z finału archidiecezji będą jechać na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Gnieźnie 26 i 27 czerwca.

Finał diecezji odbędzie się 18 marca w hali przy IV LO im. Sienkiewicza w Częstochowie. Zanim zawodnicy wyjdą na boisko to najpierw spotkają się w kościele rektorackim na Mszy św. o godz. 8.30, której przewodniczyć będzie abp Wacław Depo.

Skip to content