Od wtorku 3 maja do niedzieli 8 maja w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach odbywać się będą Misje Święte. Modlitwom przewodniczył będzie bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Misje Święte mają przygotować do jubileuszu parafii, która przeżywać będzie w niedzielę 8 maja 40-tą rocznicę powstania. Czym są Misje Święte i jaki mają cel mówi proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach ks. Sebastian Ciastek:

Misje Święte mają konkretny cel. Jesteśmy po pandemii, jesteśmy w trakcie trwającej wojny w Ukrainie. I mają konkretny cel, człowiek dzisiaj jest zabiegany, zapracowany żyjący w XXI wieku nieraz nie ma czasu nawet pomyśleć o Panu Bogu. Przez te Misje Święte chcemy wrócić do Pana Boga, chcemy nawracać swoje serca. Misje będą w Sanktuarium Krzyża Świętego w Rększowicach, ale dobrze wiemy, że najpiękniejsze sanktuarium to jest ludzkie serce. To jest ludzkie wnętrze, tam Pan Bóg się najpiękniej, najlepiej czuje. Przez Misje Święte nie chcemy tracić, bo w pandemii jak dobrze pamiętamy traciliśmy smak, traciliśmy węch. Nie chcemy tracić smaku Chrystusowej ewangelii, nie chcemy tracić smaku Pana Boga, nie chcemy tracić smaku bożych przykazań. Konkretny cel. Ksiądz biskup Andrzej Przybylski zatytułował te Misje pt. „Ja Jestem”. I bardzo konkretnie będzie zwracał uwagę na Chrystusa obecnego w najświętszym sakramencie.

W sobotę (7 maja) o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo metropolity częstochowskiego, a w niedzielę (8 maja) po Mszy św. na zakończenie tygodnia z Misjami Świętymi odbędzie się spotkanie przy ognisku parafian z bp Andrzejem Przybylskim.

KKO

Misje Święte/ fot. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach
Skip to content