W sobotę 22 stycznia zakończyły się Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych i Zgromadzeń Zakonnych w Tenisie Stołowym. To była już 23. edycja zawodów, w których klerycy oraz bracia zakonni z całej Polski brali udział. Poznaliśmy zwycięzców zawodów.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył abp Wacław Depo, który później wręczał również nagrody. Zakończony już turniej podsumował Janusz Haszcz, nauczyciel wychowania fizycznego WSD Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie:

-23. Mistrzostwa Polski WSD, które odbyły się w Częstochowie, nie ukrywam odbyły się z pewnymi obawami. Chodzi o sytuację pandemiczną, która obecnie nam nie sprzyja. Cieszymy się, że Rektor ks. Ryszard Selejdak WSD w Częstochowie, zdecydował się zorganizować turniej, w którym wzięło udział 10 drużyn z seminariów z całej Polski i 36 zawodników indywidualnych. Turniej został rozegrany w ciągu dwóch dni. Emocje były niesamowite. Liczyła się sama gra i wszyscy walczyli o miejsca na podium, ale najważniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać bo mieliśmy dwa lata przerwy. Myślę, że było to bardzo potrzebne seminarzystom i nam organizatorom, żeby nie stracić tej ciągłości.

Takie mistrzostwa to szczególny czas dla kleryków i wszystkich uczestników. O tym mówi Sebastian Woźniak, dziekan WSD Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie:

-To na pewno był dobry czas takiej sportowej rywalizacji. Oczywiście był to czas rywalizacji kleryków, więc nie mogło zabraknąć tu Pana Boga. To jest fajne, że możemy połączyć aktywność fizyczną z wiarą w Boga. Wspólna modlitwa i eucharystia pokazała naszą jedność. Myślę, że to najlepsze podsumowanie, że duch sportu potrafi nas jednoczyć, zdrowa rywalizacja między nami. To są wartości, które należy cenić i się nimi kierować.

Wyniki zawodów prezentują się następująco:
Zwycięzcy indywidualni to:
1. miejsce – Jędrzej Baranowski (WSD Oblatów w Obrze)
2. miejsce – Damian Ołowiańczyk (WSD w Przemyślu)
3. miejsce – Tomasz Trochimiuk (WSD Archidiecezji Częstochowskiej) ex aequo Paweł Napierała (WSD w Poznaniu)
Zwycięzcy w kategorii drużynowej:
1. miejsce WSD Archidiecezji Częstochowskiej
2. miejsce Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Poznaniu
3. Miejsce WSD w Przemyślu
Wszystkim laureatom gratulujemy wygranej, a uczestnikom za walkę i życzymy powodzenia w następnych 24. Mistrzostwach, które mamy nadzieję odbędą się w przyszłym roku.

Skip to content