W piątkowy wieczór 24 czerwca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie odprawione zostało wyjątkowe nabożeństwo,  podczas którego modlono się o uświęcenie kapłanów. Modlitwie przewodniczył oraz nauczanie wygłosił ks. Łukasz Dyktyński.

Miejsce, w którym spotkali się kapłani nie jest przypadkowe. Na dzień po zakończeniu oktawy Bożego Ciała w Kościele przeżywana jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i właśnie pod takim wezwaniem jest parafia, która gościła kapłanów. „W tym dniu szczególnie patrzymy na Serce Jezusa…” mówi ks. Mariusz Bakalarz – wicekanclerz Kurii Metropolitalnej, rzecznik archidiecezji częstochowskiej i prezes Instytutu Niedziela:

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego to moment, w którym szczególnie patrzymy na serce Jezusa. Może dziś rzadziej modlimy się prosząc o kapłanów na wzór serca Jezusa. Skoro kapłani mają być pasterzami, muszą być jak Jezus. Tego dnia szczególnie modlimy się nie tylko, aby Pan Bóg uświęcał nas ale również powoływał. To szczególnie ważne dzisiaj, kiedy jest ich coraz mniej.

Mogłoby się wydawać, że rzadko modlimy się o uświęcenie kapłanów, ale piątkowy wieczór był niewątpliwie wyjątkowy. Jak stwierdza ks. Mariusz, każdy kapłan powinien się codziennie modlić o swoje uświęcenie:

Może rzeczywiście rzadko modlimy się o uświęcenia kapłanów. Ten jeden dzień w roku jest szczególny. Każdy kapłan powinien się codziennie sam modlić o swoje uświęcenie. Dziś spotykamy się razem i się modlimy. Nie tylko tutaj ale w różnych regionach naszej archidiecezji. Wszyscy spotykamy się na modlitwie prosząc o osobiste uświęcenie.

Posłuchaj nauczania ks. Łukasza Dyktyńskiego tutaj.

Na zakończenie nabożeństwa odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, po której nastąpiła wspólna modlitwa oraz odśpiewany został apel jasnogórski.

Skip to content