Modlitwa w intencji Niższego Seminarium Duchownego

Źródło: kanał Youtube: Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów

Szczególny wydźwięk miał Apel Jasnogórski 25 kwietnia. W Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania, w kaplicy Matki Bożej modlono się w intencji Niższego Seminarium Duchownego. Modlitwie przewodniczył ks. Szymon Stępniak.

Przez ostatnie 30 lat Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie ukończyło 500 uczniów. 140 z nich otrzymało święcenia prezbiteratu. Duchowni z naszego miasta pracują teraz w różnych regionach całego kraju.

W apelu uczestniczyli również reprezentanci Niższego Seminarium Duchownego. Niektórzy z nich są tegorocznymi maturzystami, którzy przyszli prosić Matkę Bożą o pomoc w zdaniu egzaminu.

Domy seminaryjne spełniają bardzo ważną rolę, mówił pod koniec abp Wacław Depo:

– Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że jeśli ktoś chce poznać specyfikę i tożsamośc diecezji to musi wejść do domów seminaryjnych. Potwierdzeniem tych słów jest nasza modlitwa. Zarówno w intencji 70. rocznicy Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, jak również i naszych wyższych seminarium duchownych w całej Polsce. My tutaj jesteśmy Maryjni. Ta tożsamość i charakter jest od Niej.

WB/Youtube: Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów