Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W niedzielę 25 kwietnia w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze odbyły się obchody XV Ogólnopolskiej modlitwy za kierowców. Tego dnia Kościół obejmuje modlitwą wszystkich zmotoryzowanych.

Modlitwy były prowadzone z inicjatywy MIVA Polska i krajowego duszpasterza kierowców. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Midura, który z początku Mszy św. odniósł się również do Niedzieli Dobrego Pasterza:

Dzisiaj jest Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękując za powołanych do służby Bożej prosimy dla nich o Boże dary oraz modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ostatnia niedziela kwietnia jest też ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców i poruszających się po drogach. Przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej i św. Krzysztofa, prosimy o bezpieczeństwo w naszych podróżach. Niech ta modlitwa wyprasza nam mądrość, roztropność i życzliwość w sercu kiedy codziennie przemierzamy nasze drogi

Przy okazji 15. Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców, krajowy duszpasterz kierowców i dyrektor MIVA Polska zwracają się również do kierowców z prośbą, aby wyrazem ich wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku, była pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr.

W czasie modlitwy wiernych modlono się za wszystkich kierowców poruszających się po drogach, a zwłaszcza za pełniących dziś służbę dla społeczeństwa – kierowców karetek, transportu publicznego, tirów, służb mundurowych. Modlitwa obejmowano także misjonarzy na całym świecie.

WB/BPJG

Skip to content