Msza św. w intencji kierowców

Modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących miała miejsce w sobotę, 9 maja. Z racji stanu epidemii, w ramach 19. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę przyjechała jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska.

O intencjach przedstawianych Matce Bożej mówił w rozmowie z Radiem Fiat dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki:

-Jest to ważne, żeby pamiętać o tych, którzy zginęli na drogach, szczególnie w ostatnim roku. Mimo tego, że trwa pandemia wypadki wciąż mają miejsce, ludzie cierpią. Te wszystkie sprawy polecamy w naszej pielgrzymce.

Uczestnicy pielgrzymki reprezentowali na Jasnej Górze także osoby związane z misją katolicką.

-Przywozimy także wszystkie intencje misjonarzy i misjonarek, którym pomagamy w zakupie środków transportu. W ich imieniu chcemy też na Jasnej Górze zostawić wielką księgę wdzięczności zawierającą podziękowania misjonarzy i misjonarek za pomoc w zakupie środków transportu.

W rozmowie ks. Kraśnicki zwrócił się do wszystkich kierowców, którzy nie mogli osobiście stanąć przed wizerunkiem Maryi podczas tegorocznej pielgrzymki:

-Serdecznie pozdrawiamy wszystkich kierowców. Życzymy bezpiecznych podróży. Pamiętajcie, że jesteście pod opieką Opatrzności Bożej, naszej Królowej – Jasnogórskiej Pani i naszych modlitw, w których zawierzamy wszystkie wasze sprawy.

W programie wydarzenia znalazła się także Droga Krzyżowa na Wałach oraz Apel Jasnogórski.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content