Uczniowie oraz pracownicy częstochowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego upamiętnili zmarłych pedagogów oraz pracowników placówki, uczestnicząc w Eucharystii. Msza św. sprawowana była 7 listopada w kościele Rektorackim.

Jak tłumaczy dyrektor szkoły, Urszula Ledwoń – wspólna modlitwa w intencji tych, którzy związani byli z Zespołem Szkół Muzycznych stanowi już pewnego rodzaju tradycję:

– Myślę, że jest to też dobry przykład dla młodzieży. Być może będą oni kultywować tę tradycję w przyszłości. Moim zdaniem jest ona bardzo piękna. Staramy się, aby ta Msza św. zawsze odbywała się w oktawie święta Wszystkich Świętych.

Podczas Mszy św. wierni usłyszeli oprawę muzyczną w wykonaniu chórzystów klas II stopnia częstochowskiej szkoły muzycznej. Na organach zagrał Marcin Mroczek, a za dyrygowanie śpiewem młodzieży odpowiedzialna była Joanna Klajnowska-Pełka:

– W tym roku mamy zaszczyt uczestniczyć we Mszy św. przede wszystkim śpiewając. Przygotowaliśmy na tę okazję kilka utworów wokalno-instrumentalnych m.in. z repertuaru Mozarta.

Mszę św. koncelebrował ks. Mateusz Ociepka, który w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego uczy młodzież religii:

Eucharystia sprawowana w intencji zmarłych pracowników Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego odbyła się 7 listopada o godz. 19.15 w częstochowskim kościele Rektorackim.

ABK

Skip to content