Fot. Radio Fiat

1 listopada o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych sportowców, trenerów i działaczy z regionu częstochowskiego. Modlitwę od lat inicjuje Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to czas przemyśleń i refleksji nad istotą życia. To szczególna chwila, kiedy zastanawiamy się nad przemijaniem oraz sensem modlitwy za dusze naszych bliskich. Za tych, którzy odeszli do Domu Pana co roku na Jasnej Górze odprawiana jest specjalna Msza św. To prośba o wieczne życie dla osób związanych ze sportem, mówi ks. Jarosław Sroka, związany z duszpasterstwem sportowców.

– Z jednej strony jest to pamięć o tych, którzy od nas odeszli. Sportowcy, działacze sportowi, trenerzy, ludzie sportu. Z drugiem strony nasza wielka modlitwa. Chociaż pamiętamy i chcemy pamiętać, przede wszystkim jesteśmy ludźmi wierzącymi. Chcemy wypraszać zmarłym wieczne zbawienie.

Każdego roku w modlitwie jednoczą się rodziny, przyjaciele zmarłych, ale również fani ich sportowych dokonań.

– Ci wszyscy ludzie nie tylko pamiętają, gdy ktoś jest „na fali” – zdobywa medale oraz istnieje w mediach. O swoich idolach pamiętają również po ich śmierci. To piękne.

Msza św. w intencji osób, które krzewiły sport w regionie częstochowskim rozpocznie się 1 listopada o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

ABK/BPJG

Skip to content