W Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach, położonym na terenie parafii w Gniazdowie, wierni co trzeci czwartek miesiąca jednoczą się w modlitwie za duchownych, by modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Comiesięcznej modlitwie przewodniczy bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski:

– My księża nosimy te skarby wielkie Boże w glinianych naczyniach, jesteśmy z tej samej gliny jak każdy człowiek, wywodzimy się z tego ludu, też jesteśmy z ciała i krwi, które chorują, cierpią i mają różne dolegliwości. Nikt pewnie bardziej tak jak kapłani nie potrzebują modlitwy za siebie, za powołania kapłańskie, za swoje misje. Ja bardzo często mówię, że byłoby znacznie lepiej, jeśli chodzi o świętość, o wierność i gorliwość księży, gdybyśmy się za nich więcej modlili. To jest bardzo ważne, abyśmy się wytrwale i systematycznie modlili za kapłanów i powołania kapłańskie. To nie może być jednorazowa akcja, czy tylko zryw, jakieś przypomnienie. Oczywiście taka modlitwa jest na pewno miła Bogu i potrzebna.

Msza św. w Mzykach transmitowana jest w Radiu Fiat w każdy czwartek o godz. 18.00. Bp Przybylski zachęca do wspólnej modlitwy tego dnia:

– Dlatego bardzo serdecznie zapraszam do tej modlitwy, oczywiście te modlitwy w Mzykach są jedynie takim zaproszeniem i zwieńczeniem, a także mobilizacją do tego byśmy się po prostu za kapłanów modlili. Im więcej dostrzegamy słabości, im więcej widzimy tego jak bardzo dużo zależy od dobrych księży. Tak jak św. Jan Vianney mówił w jednym ze swoich kazań, że największym skarbem dla parafii jaki może dać Pan Bóg dla parafian to dobry pasterz. Aby parafia miała takiego dobrego pasterza trzeba, by otoczyła go wielką żarliwą modlitwą.

Jan Maria Vianney uznawany jest za wzór duszpasterza i lekarza dusz. Urodził się 8 maja 1786 roku w wiosce oddalonej o 20 km na północ od Lyonu, zmarł 4 sierpnia 1859 roku w Ars. Francuski duszpasterz został kanonizowany 31 maja 1925 roku przez papieża Piusa XI.

Skip to content