DSCF5955

Aż do krańców świata. Dzisiaj (30.01) odbyła się Msza Posłania na misję Natalii Piórkowskiej, podczas której błogosławieństwa pasterskiego udzielił ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Nabożeństwo odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. Natalia jest związana z kościołem akademickim od lat. Teraz wyjedzie do Bangkoku.

– Z jednej strony zawsze bardzo czułam, że chciałabym gdzieś podróżować, pomagać innym. Myślałam o wolontariacie. A pewnego dnia po prostu obudziłam się i wiedziałam, że jadę. […] Słyszałam o wielu osobach i o Domach Serca, które w ten sposób służyły innym ubogim ludziom. Myślę, że to latami się we mnie rodziło, aż w końcu wyszło to serca – mówi Natalia Piórkowska.

Natalia Piórkowska opuszcza częstochowską wspólnotę, ale tutaj nie możemy mówić o tzw. stracie – przypomina ks. abp Wacław Depo. – Tak jak Chrystus powiedział w Ewangelii: kto Mnie znajdzie, to znajdzie życie, a z kolei: kto opuści dla Mnie ojca i matkę i pójdzie na cały świat, jak w przypadku Natalii, to stokroć więcej domów otrzyma i braci, i sióstr, już w tym świecie, a życie wieczne w przyszłości. Dlatego musimy zawsze patrzeć nie tyle w kategoriach nagrody niebieskiej, tylko po prostu spełnionego pragnienia ludzkiego serca za miłością, która jest w Ojcowskim Domu, tak jak doświadczamy tego w rodzinnym domu, ale rozumiemy, że to jest poza granicą naszego ludzkiego serca, co Bóg przygotował nam, którzy Go miłujemy i którzy w Jego imię idziemy, żeby poświęcać się dla braci i pozyskiwać ich aż z krańców świata – mówi Metropolita Częstochowski.

Domy Serca to międzynarodowa organizacja założona w 1990 r. we Francji. Jest ideą jest rozpowszechnianie charyzmatu współczucia i pocieszenia wśród ubogich i cierpiących. Do 2013 r. wspólnota skupiła 1300 wolontariuszy w 23 krajach na 5 kontynentach. Powołała do istnienia 19 Domów Serca, 8 Domów dla studentów i 2 Wioski Domów Serca., czyli miejsc, gdzie wolontariusze na stałe mieszkają z podopiecznymi.

Natalia Piórkowska wyjedzie na misję na przełomie lutego i marca br. Po dzisiejszej Mszy św. miało miejsce spotkanie otwarte na temat misji w Domu Serca.

KR, foto. KR i ks. MB

Skip to content