Msza św. za zmarłych biskupów

Dziś (poniedziałek 12 lutego) w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie została odprawiona Msza św. za zmarłych biskupów częstochowskich – bp. Stefana Barełę i bp. Teodora Kubinę. . Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, koncelebrował bp Andrzej Przybylski.

W swojej homilii abp Wacław Depo skupił się na życiorysie zmarłych biskupów. 12 lutego przypada 34. rocznica śmierci bp. Stefana Bareły, trzeciego ordynariusza diecezji częstochowskiej w latach 1964-1984, z kolei 13 lutego – 67. rocznica śmierci bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego w latach 1925-1951.

Trzeba zawsze patrzeć na osobę i biskupa i kapłana jako dar od Boga. Wspominanie w modlitwie zmarłych biskupów i kapłanów jest naszych zobowiązaniem, dlatego ponieważ wchodzimy w ich dziedzictwo, której tutaj wypracowali i które teraz z pomocą łaski kontynuujemy – mówił abp Wacław Depo.

Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli do krypty pod katedrą, gdzie kontynuowano modlitwę za zmarłych biskupów częstochowskich.

PK