Neoprezbiterzy z modlitwą w Radiu Fiat

Neoprezbiterzy, Msza św. w kaplicy radiowej/fot. Radio Fiat

Pokora, hojność, czystość, miłość i umiarkowanie. Do tego cierpliwość, gorliwość oraz pracowitość – 7 cnót głównych to wyznacznik drogi kapłańskiej, którą w życiu zdecydowali się podążać Tomasz Gryl, Kamil Cudak, Paweł Caban oraz Kamil Jastrząb. 28 maja z Dobra Nowiną niedawno wyświęceni księża przybyli do Radia Fiat, gdzie w kaplicy odprawili Eucharystię.

Do wiernych zebranych na modlitwie słowa przywitania skierował dyrektor Katolickiej Rozgłośni Radiowej Fiat ks. Piotr Zaborski:

-Gromadzimy się w radiowej kaplicy przy ołtarzu utkanym z ludzkich pytań. O sens powołania, wielkość i świętość. Może też o grzeszność – nie tyle kapłaństwa, a samych kapłanów. O Ewangelię i sakramenty. To wszystko dzięki owocowi naszej modlitwy. Nieustannie modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie. Modlimy się również za powołanych – tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Dziś owocem naszej modlitwy są neoprezbiterzy archidiecezji częstochowskiej.

W czasie uroczystej Mszy św. homilię wygłosił neoprezbiter, ks. Tomasz Gryl:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2021/05/0_homilia_Gryl_28_05_2021.mp3]

Msza św. prymicyjna to szczególnie doniosła i uroczysta chwila. Sprawowanie liturgii przez nowego kapłana ważne jest zarówno dla niego samego, jak i całej wspólnoty Kościoła. Jak podkreśla ks. Kamil Cudak – uwielbienie Boga, wraz ze wstawiennictwem innych wiernych, to wspaniały dar człowieka dla Najwyższego Stwórcy w Niebie:

– Jesteśmy wdzięczni, że radością z kapłaństwa danego nam przez Chrystusa mogliśmy dzielić się również z pracownikami i słuchaczami Radia Fiat. Kapłaństwo to wielka radość, ale przede wszystkim szczególne zadanie i odpowiedzialność za przyszłość. Pan Jezus obdarzył nas bowiem ogromnym zaufaniem.

Święcenia prezbiteratu to początek nowej drogi życia z sakramentem kapłaństwa. Pełnej niewiadomych… być może też porażek, ale z pewnością z obfitym błogosławieństwem Bożym i darami od Ducha Świętego – mówi ks. Kamil Jastrząb:

– Naszym oczekiwaniem jest oczywiście Zbawienie. To, aby osiągnąć świętość na drodze, którą wybraliśmy. Pragniemy doprowadzać do tej świętości jak najwięcej osób.

Po Mszy św. neoprezbiterzy udzielili wiernym swojego błogosławieństwa. O jego szczególnym znaczeniu mówi ks. Tomasz Gryl:

– To błogosławieństwo jest wyrazem naszej duchowej wdzięczności. Jako kapłani do ludu wzięci, do ludu jesteśmy posłani. Pragniemy zaznaczyć tym błogosławieństwem żywą obecność Boga wśród kapłanów.

Teraz, wspólnie z nowymi kapłanami, oczekujemy na dekret biskupi, dotyczący skierowania ich do posługi w konkretnych parafiach. – Jesteśmy pełni radości i ufności w Bogi – mówi ks. Paweł Caban:

– Niektórzy mówią, że pierwsza parafia to taka „pierwsza miłość”, którą wspomina się ciepło do końca życia. Wszędzie są jednak ludzie, którzy szukają Boga. Nie ma więc parafii „lepszych” czy „gorszych”. Wszędzie są ludzie, którzy czekają na Pana Jezusa.

Z okazji święceń kapłańskich, a także w podzięce za sprawowanie Eucharystii redakcja Radia Fiat oraz czestochowskie24.pl składa neoprezbiterom najserdeczniejsze życzenia. Niech dobry Bóg ma was w opiece, a Matka Najświętsza będzie ukojeniem. Bądźcie żywymi świadkami Ewangelii, miłości oraz miłosierdzia.

ABK

Skip to content