Źródło: youtube.com/Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów

Trzydniowe narodowe „Rekolekcje dla wszystkich” na Jasnej Górze rozpoczną się już w środę, 11 listopada. Ich inicjatorem są Rada Stała i Rada ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski. Wśród rekolekcjonistów znajdą się m.in. abp Wojciech Polak, abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Czaja i bp Adrian Galbas.

– Będą to rekolekcje, a właściwie katecheza Kościoła, która ma nam pomóc wrócić do naszych chrześcijańskich źródeł, zobaczyć fundamenty naszej wiary, zgłębić je i się nimi rozradować – mówi o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. – Niezależnie od tego czy dzisiaj krytykujemy Kościół, czy się za niego modlimy, czy czujemy się silnie związani ze wspólnotą naszej wiary, czy też mamy szereg wątpliwości w obliczu kryzysu Kościoła, chcemy poszukać wspólnego fundamentu, żeby promować życie. Kościół zawsze promuje życie – doczesne i wieczne. Będzie to wielkie wołanie o promocję życia każdego, kto żyje na polskiej ziemi – dodaje przeor Jasnej Góry.

W programie Jasnogórskich „Rekolekcji dla wszystkich” codziennie, od 11 do 13 listopada, konferencja on-line o godz. 12:00, Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej o 20:00 i Apel Jasnogórski o 21:00.

– Nie poprzestańmy na biernym wysłuchaniu konferencji rekolekcyjnych, ale wprowadzajmy realne zmiany do naszego życia, naszej postawy – zachęca o. Waldemar Pastusiak, kustosz Sanktuarium. – Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę oraz do podejmowania różnego rodzaju aktów wyrzeczeń, które będą wspierały biskupów prowadzących te trzydniowe rekolekcje, ale także, by to ziarno padało na podatny grunt, żeby zmieniało nasze serca, bo rzeczywiście wydarzenia, które w ostatnich dniach u nas się działy, pokazały, że naprawdę wiele trzeba w nas jeszcze zmienić. Wydawało nam się, że jest dobrze, ale okazuje się, że jeszcze wiele pracy przed nami – przyznaje kustosz.

Rekolekcje stanowić będą zwieńczenie dziewięciodniowej Narodowej Nowenny Jasnogórskiej o pokój i jedność. Transmisja wszystkich wydarzeń w ramach rekolekcji będzie dostępna m.in. na jasnogórskim kanale YouTube. Więcej informacji na stronie jasnagora.com.

BNO
Źródło: Radio Jasna Góra

Skip to content