Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze fot. Radio Fiat

Polskie kobiety, w tym przedstawicielki Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, modliły się o umocnienie w wierze oraz odkrywanie piękna kobiecego powołania i swojej misji w Kościele. Głównym punktem wydarzenia w niedzielę 23 maja była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

W homilii bp Szlachetka zaznaczył, że cała historia Kościoła podkreśla piękno kobiet i pokazuje jak ważną rolę pełnią w tej wspólnocie:

-Kobiety pełnią bardzo ważną rolę w misji Kościoła, cała historia Kościoła ukazuje ich piękno. Konieczna jest obecność kobiet w organach kościelnych na wszystkich szczeblach także w funkcjach odpowiedzialności oraz udział kobiet w kościelnych procesach decyzyjnych przy jednoczesnym poszanowaniu roli posługi święceń.

Spotkaniu towarzyszyły relikwie 6 świętych i błogosławionych kobiet, m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Wiktorii i bł. Karoliny Kózkówny.

O intencjach modlitwy na Jasnej Górze mówił ks. Paweł Gabara, duszpasterz kobiet archidiecezji łódzkiej:

-Chcemy dla wszystkich kobiet uprosić łaskę zdrowia, nadziei, umocnienia w wierze i modlimy się o ustanie pandemii, chcemy, żeby kobiety wiedziały, że w życiu duchowym i religijnym nie są same.

Jak podkreśliła jedna z uczestniczek spotkania, Agnieszka Katarzyńska, niezwykle ważne jest wzajemne wsparcie, jakie okazują sobie kobiety:

-Dobrze jest zobaczyć, że jesteśmy wspólnotą, jest nas więcej i działamy razem. Kobieta ma wsparcie wśród innych kobiet i duszpasterstwie. Kościół jest z kobietami i dla kobiet.

Podczas Mszy św. poświęcone zostały różańce, zachęcające do nieustającej modlitwy o polskie niewiasty. Przedstawicielki diecezjalnych duszpasterstw zawierzyły Matce Bożej wszystkie kobiety w Polsce.

JS/BPJG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content