„Nie płaczcie nade mną, lecz nad swoimi grzechami” – Droga Krzyżowa w Dankowie

3 marca w Kościele św. Stanisława w Dankowie, wierni uczestniczyli w Mszy św. oraz Drodze Krzyżowej, której przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Nabożeństwie Wielkopostnym i porozmawiać z duchownymi na temat Eucharystii.

Bp Andrzej Przybylski wspomina abp. Stanisława Nowaka, który bardzo sobie cenił nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– Św. Pamięci abp Stanisław Nowak, wielki “Kalwariarz” i miłośnik Męki Pańskiej, bardzo często wędrował po różnych pięknych zakątkach naszej archidiecezji. Był również inicjatorem utworzenia wielu takich miejsc Kalwaryjskich i właściwie z jego zamysłu i prośby zrodziła się inicjatywa, by w każdym Wielkim Poście wędrować po Drogach Krzyżowych. Jesteśmy dzisiaj na starożytnych Wzgórzach Kalwaryjskich, właśnie z taką modlitwą i rozważaniem Męki Pańskiej. Zapraszam też na kolejne piątki, w przyszłym tygodniu będziemy na Kalwarii w Blanowicach. Przede wszystkim proszę, aby każdy z nas w każdy piątek był na drodze krzyżowej. Czy to w swoim kościele, w swojej parafii, czy też wędrował z nami.

Ks. kan. Henryk Dusza, proboszcz parafii św. Stanisława, mówi więcej o intencji Mszy św. oraz kieruje wyrazy uznania w stronę bp. Andrzeja Przybylskiego:

– Sanktuarium w Dankowie, ma nie tylko obraz Matki Bożej słynący łaskami, koronowany Biskupimi koronami. Mamy również piękną Drogę Krzyżową, którą ludzie bardzo chętnie odwiedzają, a której dzisiaj przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Dziękujemy, że zechciał nawiedzić Danków, by kontynuować drogę abp. św. Pamięci Stanisława Nowaka, za którego będzie Msza św. oraz za mojego poprzednika ks. Czesława Chwała, który był budowniczym tego obiektu.

Pierwsza Droga Krzyżowa powstała w rzymskim Koloseum, stworzona przez św. Leonarda z Porto Maurizio, za zgodą Benedykta XIV w 1741 roku.

EG
Galeria: Radio Fiat

„Nie płaczcie nade mną, lecz nad swoimi grzechami” – Droga Krzyżowa w Dankowie

Skip to content