Źródło: Biuro Prasowe Jasnej góry

Niedziela Palmowa rozpoczynająca czas Wielkiego Tygodnia przypadła w tym roku 28 marca. W związku z panującą sytuacją i wprowadzonymi obostrzeniami, w tym roku obchody Niedzieli Palmowej są mniej uroczyste: nie ma procesji z palmami.

W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 11.00 została odprawiona Eucharystia ze śpiewem Opisu Męki Pańskiej z Ewangelii wg św. Marka. Liturgię śpiewem uświetniła Schola Liturgiczna Domine Jesu.

Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym zostały zawarte przeżycia odnoszące się do najważniejszych tajemnic religijnych związanych z odkupieniem. Koncentrują się wokół wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, ostatniej wieczerzy, ukrzyżowania i zejścia do otchłani. Na początku obrzędu poświęcenia palm o. Dariusz Nowicki tak mówił o Niedzieli Palmowej:

Drodzy bracia i siostry, przez 40 dni przygotowywaliśmy nasze serca przez modlitwę, pokutę i uczynki chrześcijańskiej miłości. W dniu dzisiejszym gromadzimy się, aby z całym Kościołem rozpocząć obchód Misterium Paschalnego. Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem, abyśmy uczestnicząc w tajemnicy Jego krzyża dostąpili udziału w zmartwychwstaniu i życiu.

Opis Męki Pańskiej z Ewangelii wg św. Marka odśpiewali na głosy: o. Sebastian Matecki, paulin oraz jasnogórscy organiści.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content