„Jasnogórska Matka i Naród. Z Bogurodzicą ku polskiej wolności myśli i czynu” – to nazwa ogólnopolskiej konferencji na Jasnej Górze zorganizowanej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sympozjum rozpoczęło się w poniedziałek 22 października od spotkania kustoszy sanktuariów polskich.

Uczestników obrad powitał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski:

Zwróciłem uwagę na takie bardzo ważne słowo Cypriana Kamila Norwida, który mówi że położenie geograficzne nie jest jakimś ślepym efektem naszej natury ludzkiej, ale jest pierwszą kartą elementarną, którą odczytujemy. I w tym duchu trzeba nam spojrzeć na tytuł naszego sympozjum: Jasnogórska Matka i naród. Jasna Góra jako miejsce Jej obecności, nie tylko samego obrazu, a z drugiej strony naród. Naród konkretny – polski – mówi abp Wacław Depo.

Na zakończenie konferencji jej uczestnicy spotkają się na modlitwie Różańcem o 20.00, a o 21.00 na Apelu Jasnogórskim pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content