„Pustynia na drodze życia chrześcijanina” to temat spotkania biblijnego, które odbędzie się już 22 października w Księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic. Wydarzenie wpisuje się w program ogólnopolskiego festiwalu „Noc Księgarń”. Początek o godz. 19.00.

Akcja „Noc Księgarń” organizowana jest w różnych miastach Polski od 2019 roku. Celem jest promocja niezależnych księgarń stacjonarnych, a także lokalnych inicjatyw literackich i kulturalnych. Różnorodny program festiwalu obejmuje m.in. spotkania autorskie, warsztaty, czy kiermasze, które zwrócą uwagę nowych czytelników. O tym, co 22 października będzie się działo w Częstochowie mówi Katarzyna Łodyga z Księgarni Świętego Pawła:

– Bierzemy udział w festiwalu już po raz trzeci. W akcje włączają się również nasze księgarnie w Lublinie i Rzeszowie. Oczywiście każdy ma swój program. My skupiamy się przede wszystkim na Słowie Bożym. Nasz założyciel mówił, że nie jesteśmy handlarzami książek, ale głosicielami Słowa. Staramy się więc łączyć obie te rzeczy. Tym razem skupimy się na Słowie: „Bóg powiódł lud okrężną drogą przez pustynię”. Tematem spotkania będzie: „Pustynia na drodze życia chrześcijanina”. Powiemy więc o Narodzie Wybranym.

Wydarzenie wpisuje się w prowadzoną przez księgarnię misję ewangelizacji, skierowaną szczególnie do młodych ludzi. Wybrany temat uczestnikom spotkania przybliżać będą: ks. Przemysław i ks. Mariusz z Edycji Świętego Pawła, a także s. Aleksandra:

– Temat będzie ciekawy, ponieważ my pielgrzymujemy tak samo jak Naród Wybrany. Myślę więc, że warto zaczerpnąć z ich historii. Tego, czego doświadczyli i budować na tym relację z Bogiem.

Spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiego festiwalu „Noc Księgarń” odbędzie 22 października o godz. 19.00 w Księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic.

ABK

Skip to content