fot. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

18 maja będzie dniem szczególnym dla Kościoła w Polsce. Przypada wtedy bowiem ważna rocznica – stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Tego samego dnia, choć kilka wieków wcześniej (a dokładnie w 1631 r.), urodził się inny polski święty, o. Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich zaprasza w związku z tym na nowennę, skierowaną do obu świętych.

Ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, podkreśla, że modlitwa ta jest szczególnie istotna w dobie trwającej obecnie pandemii.

– Serdecznie zapraszam na nowennę do św. Jana Pawła II i św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Rozpoczniemy naszą wspólną modlitwę 18 maja – w dniu, w którym obaj święci urodzili się. W naszej modlitwie będziemy polecać Bogu przede wszystkim sprawy trudne, gdyż bieżący rok dostarczył nam wielu trudności, począwszy od pandemii, poprzez kryzys gospodarczy, aż po wiele naszych osobistych trudności.

Dyrektor SPM wyjaśnia także, dlaczego obaj święci są odpowiednimi patronami na obecny czas.

– Św. Stanisław Papczyński i św. Jan Paweł II są dobrymi patronami na czas trudności, które obecnie przeżywamy, gdyż obaj również zmagali się z trudnościami, ale doświadczali też mocy Boga, który pozwalał im te przeciwności przezwyciężać – zaznacza ks. Wiśniewski. – Św. Stanisław Papczyński zmagał się z różnymi problemami: od problemów z nauką, po choroby, zarazy i wojny. Jan Paweł II, choć żył trzy wieki później, choć był papieżem i korzystał z dobrodziejstw naszej cywilizacji, także doświadczył w swoim życiu wielu cierpień. Moc Boga objawia się właśnie w chwilach największej słabości i dlatego powinniśmy trwać w naszej wierze, bo wówczas jego chwała objawia się jeszcze bardziej.

Modlitwa za ludzi doświadczających kryzysów wiary, kryzysów relacji, kryzysów małżeńskich i wychowawczych, a także za osoby będące w kryzysach związanych z chorobą, cierpieniem i w podeszłym wieku odbędzie się 18 maja. Szczegóły znajdują się na stronie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w zakładce “Nowenna w trudnych czasach”.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content