Matka wszystkich kościołów archidiecezji częstochowskiej, czyli parafia Świętej Rodziny ma od Świąt Bożego Narodzenia odnowioną i ogrzewaną kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z kolei od końca lutego – nowy konfesjonał. Kaplica jest darem abp Wacława Depo dla częstochowskiego Kościoła.

Do korzystania z konfesjonału w odnowionej kaplicy zachęca ks. prał. Stanisław Gębka, proboszcz częstochowskiej katedry.

Kiedy już kaplica została oddana do użytku, brakowało konfesjonału. Bo tamten stary absolutnie nie pasował do takiego pięknego wnętrza. Poprosiłem inżyniera Jerzego Kopyciaka, żeby zrobił plan. Wykonawcą był Dariusz Lewicki z okolic Płocka. Konfesjonał wszystkim się bardzo podoba, bo jest monumentalny, zamykany, jest wygodne klęczenie, można sobie usiąść, jest ogrzewany – mówi ks. prał. Stanisław Gębka.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy parafii świętej Rodziny odbywa się w dni powszednie w godzinach 7:30-18:00, a Spowiedź – również w dni powszednie pomiędzy 12:00 a 13:00.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content