Kolejna odsłona warsztatów biblijnych zawita do Księgarni Świętego Pawła. Tym razem tematyka będzie nawiązywać do Ewangelii św. Mateusza, do fragmentu o kuszeniu Jezusa. Joanna Gawęda z Edycji Świętego Pawła mówi, że treść kolejnych warsztatów będzie wyraźnie nawiązywać tematyką do zbliżającego się Wielkiego Postu:

– Teraz mamy termin 2 marca o godz. 17.15, godzinkę czasu będą trwały warsztaty i powiem, że zaczynają się w dobrym czasie, ponieważ jest to już jest czas Wielkiego Postu. Dobrze się złożyło, bo I Niedziela Wielkiego Postu zaczyna się tą Ewangelią, która będziemy rozważać. Będziemy mówić o tym, jak to jest, kiedy jesteśmy głodni. Przyjrzymy się temu mechanizmowi, kiedy zły wykorzystuje nasze głody i wchodzi z pokusą. Patrzenie na Boga jest bardzo uzdrawiające, bo gdy patrzymy jakich słów używa Bóg i jak się chroni przed złem to jest bardzo uwalniające, są to rzeczy, z których możemy czerpać, przed którymi możemy się bronić . To są takie klasyczne pokusy: pokusa wielkości, pokusa łatwego chleba i takich nadzwyczajności. Każdy z nas mierzy się z tą pokusą w różnym natężeniu, ale to jest to co każdy z nas musi przejść. Świadomość tego, że jestem kuszona, tak jak Bóg, pomaga mi, ponieważ mogę czerpać z tego Słowa. Jest możliwość podczas warsztatów rozmowy i spowiedzi z kapłanem. Zapraszamy.

Ks. Przemysław Kosior z Towarzystwa Świętego Pawła podsumowuje dotychczasowe warsztaty odbywające się w księgarni:

– Na początku, organizując te warsztaty baliśmy się o frekwencje, ale życie pokazuję nam, że naprawdę ten temat jest ważny dla wielu osób i ta frekwencja jest naprawdę znakomita. To cieszy, że przede wszystkim jest dużo ludzi, którzy mają ten głód Słowa Bożego, którzy mają ten głód spotkania Pana Boga, chcą Pana Boga spotykać jak najczęściej.

Warsztaty opierają się na metodzie błogosławionego Jakuba Alberione. Polega ona na omówieniu fragmentu z Pisma Świętego metodą Jezus Drogą, Prawdą i Życiem. Spotkania w ramach warsztatów biblijnych odbywają się cyklicznie, w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 2 marca, o godz. 17.15 w Księgarni Świętego Pawła w Częstochowie przy ul. 7 kamienic.

Foto źródło: facebook/Księgarnia Świętego Pawła w Częstochowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content