O. Jerzy Tomziński kończy 101 lat

101. rocznicę urodzin obchodzi dzisiaj o. Jerzy Tomziński. W niedzielę, 24 listopada przed Cudownym Obrazem Matki Bożej odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji Jubilata. Mszy św. przewodniczył o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

O. Tomziński jest najstarszym paulinem w Zakonie. Rozpoczynając modlitwę w intencji o. Jerzego Tomzińskiego, przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra dziękował za dar jego powołania:

Czcigodny Ojcze, dziękujemy za każdy dzień Twojego długiego, bo już 101-letniego życia, za wszystkie dni, którymi Pan Bóg Cię obdarzył, za Twoje powołanie, za to, że większość swojego życia spędziłeś tu, na Jasnej Górze w kapłańskim, paulińskim, zakonnym powołaniu. Jasna Góra stała się Twoim domem, gdzie możesz wpatrywać się w oblicze Maryi, w tym Jej matczynym spojrzeniu możesz składać swoje dziękczynienia i prośby.

Następnie o. Marian Waligóra złożył życzenia jubilatowi w imieniu wspólnoty jasnogórskiej ojców i braci paulinów:

My dzisiaj razem z całą nasza wspólnotą jasnogórską ojców i braci paulinów, razem z twoimi bliskimi, przyjaciółmi życzymy Ci, Ojcze Jubilacie przede wszystkim jeszcze długich lat życia z nami na tym świecie. Nie stawiamy granic łasce Bożej. Pragniemy prosić, by nasze życie, również twoje życie, było świadectwem tego, że rzeczywiście naszym istnieniem rządzi Bóg, tak jak to przypominamy sobie w ten uroczysty dzień Chrystusa Króla Wszechświata.

O. Jerzy Tomziński był dwukrotnym generałem Zakonu Paulinów i trzykrotnym przeorem Jasnej Góry.

PG

Dźwięki do transkrypcji i zdjęcie: BPJG