„O urodzajach duszy” w bibliotece WSD

W sobotę 18 czerwca w bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie odbył się wieczór autorski Tadeusza Luterka. To częstochowski poeta, który swój pierwszy tomik poezji wdał w wieku 70 lat.

Jego twórczość w dużym stopniu dotyczy tematów oraz wartości religijnych. Spotkanie „O urodzajach duszy” było poświęcone relacjom duszy ze Stwórcą. Jak mówi sam autor spotkania, było ono inspirowane jednym z wydanych wcześniej tomików wierszy.

– Tytuł dzisiejszego spotkania bierze się z fragmentu tytułu mojego drugiego tomiku, który nosi nazwę „Posłowie, pokłosie. Czyli o urodzajach duszy”. Miałem to szczęście, że wprowadzenie do tego tomiku napisał ś.p. abp senior Stanisław Nowak, który w sposób ujmujący i prosty nazwał moją twórczość wierszami modlitewnymi – mówił Tadeusz Luterek.

Ks. dr Kamil Zadrożny, dyrektor seminaryjnej Biblioteki tłumaczy, że temat wieczoru poetyckiego idealnie wpisuje się w miejsce spotkania.

– Biblioteka, która jest miejscem przechowywania i wypożyczania książek, spełnia także swoją misję w świecie kultury, również poprzez organizowanie prezentacji książek. W naszym przypadku to prezentacja poezji naszego częstochowskiego poety, pana Tadeusza Luterka. To wydarzenie skierowane do tych wszystkich, którzy interesują się poezją i chcieliby pogłębić swoją wizję Pana Boga i świata, odczytaną językiem poetyckim – powiedział duchowny.

Spotkanie autorskie było okazją do ciekawej rozmowy na temat pisania wierszy i poezji religijnej. Poezję Tadeusza Luterka recytowały: Anna Kulej-Stacherczyk i Barbara Kawka, natomiast o oprawę muzyczną zadbał Zdzisław Sierpiński.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Skip to content