Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie miał miejsce jak co roku w parafii św. Józefa w Częstochowie w ostatnią niedzielę wakacji. Jest to dla oazowiczów czas, aby podziękować za otrzymane łaski w czasie wakacyjnych rekolekcji i spotkać się ponownie ze wspólnotą. Przyjeżdżają również osoby, które nie miały możliwości w tym roku być na rekolekcjach, ale chcą doświadczyć radości innych. Jedną z takich osób była Nina Parzęczewska:
– Dla mnie to jest wielkie wydarzenie. Mimo, że nie byliśmy z mężem na żadnych rekolekcjach, to chcemy uczestniczyć w tym dniu, chcemy się umacniać i patrzeć na te uśmiechnięte  twarze. Mamy półrocznego szkraba, który też bardzo cieszy się na widok tych wszystkich ludzi.
Do wspólnoty dołączył na wspólną Eucharystię również abp Wacław Depo, który kiedyś formował się duchowo w tej wspólnocie. Czuje się w niej jak w domu:
– Tu spełnia się słowo Chrystusa, że gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w imię moje tam ja jestem pośród nich. Podstawą i fundamentem naszej wspólnoty i naszej więzi jest Chrystus, a nie tylko nasze pragnienia. Nasze pragnienia realizują się tylko w aspekcie ludzkim, a to jest coś więcej niż tylko człowieczeństwo. Jesteśmy wezwani do życia Bożego i Bóg jest w nas.
Arcybiskup podziękował rodzicom, że przychodzą na Mszę św. z dziećmi, bo nie wyobraża sobie Kościoła bez płaczu i krzyku dzieci. Są one przecież jego przyszłością. Przechodząc przez świątynię po zakończeniu Eucharystii błogosławił każdemu dziecku.

KN

Skip to content