Był mistykiem. Pokutował surowo, a w ciągu dnia modlił się gorliwie. Widział Maryję, Jezusa i swojego Anioła Stróża. Bóg obdarzył go również darem bilokacji. 23 września obchodzić będziemy 53. rocznicę śmierci św. Ojca Pio. Z tej okazji w Sanktuarium na Przeprośnej Górce sprawowana będzie uroczysta Eucharystia.

Msza św. darzona była przez włoskiego zakonnika niezwykłą czcią. Według relacji świadków przygotowywał się do niej przez długie godziny. Trwał w modlitwie, a po odprawieniu Eucharystii zawsze dziękował Bogu. Kapucyn znany jest na całym świecie, a naród polski obdarzył go szczególnym uznaniem. Więcej na ten temat mówi o. Zbigniew Bańkowski, apostoł Jezusa Ukrzyżowanego:

– Jest w Polsce wiele grup modlitewnych, które starają się odpowiedzieć na wołanie św. Ojca Pio. To właśnie biskupi polscy (pod przewodnictwem kard. Karola Wojtyły) napisali do Stolicy Apostolskiej prośbę o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego św. Ojca Pio.

Miejscem kultu św. Ojca Pio jest w Polsce m.in. Sanktuarium na Przeprośnej Górce, gdzie 23 września sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Dawida Kovera z parafii we Mstowie. Przed Eucharystią wierni zaproszeni są do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej:

– Zapraszamy na uroczystości związane ze świętem patronalnym. Głównym momentem będzie oczywiście Msza św., podczas której dziękować będziemy Bogu za dar życia św. Ojca Pio. 25 września grupy modlitewne zjadą się na swoje doroczne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 15.00. Później rozpocznie się Droga Krzyżowa, a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia.

Następnie wierni udadzą się na Jasną Górę, gdzie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 rozpoczną czuwanie. Wszelkie troski oraz intencje przedstawiać będą Panu Bogu do godz. 4:30. Głównym tematem tegorocznego spotkania będą dusze czyśćcowe.

ABK

Skip to content