ODDANIE33, czyli modlitwa zawierzenia Matce Bożej

Fot. swietarodzina.pila.pl

8 września uroczystą Mszą św. w Gietrzwałdzie o godz. 19.00 rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje organizowane przez Fundację Tota Tua oraz redakcję “Miłujcie się!”. Modlitwa w ramach projektu “ODDANIE33” co roku jednoczy różne środowiska, ruchy i wspólnoty katolickie.

Rekolekcje to 33 dni przygotowania do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem także Jezusowi. Adrian Pakuła z Fundacji Tota Tua tłumaczy, że duchowość oddania się Maryi to sprawdzona droga, którą błogosławi Kościół katolicki.

– Idea 33-dniowej modlitwy zaczerpnięta od św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, który mówi, że przynajmniej tyle dni powinno trwać przygotowanie do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Liczba 33 nawiązuje też do wieku Chrystusa. Każdego dnia rekolekcji czcimy jeden dzień z Jego życia. Taka jest symbolika. Dlaczego “ODDANIE”? Rekolekcje to wejście na drogę oddania, całkowitego zaufania i zawierzenia Matce Bożej całego życia, aby Ona oddała je Jezusowi. To również pełna realizacja Chrztu św.

Do rekolekcji, przygotowanych w ramach projektu “ODDANIE33”, można dołączyć za pośrednictwem mediów w dowolnym terminie.

– Każdy przeżywa rekolekcje indywidualnie. Skorzystać można z różnych form. Jako fundacja prowadzimy rekolekcje przede wszystkim w parafiach i szkołach, gdzie widzimy piękne owoce modlitwy wśród młodzieży. W marcu, gdy zostały wprowadzone obostrzenia związane z epidemią, zorganizowaliśmy pierwszą turę rekolekcji online. Wzięło w nich udział aż 45 tys. osób. To pokazało nam, jak wielka jest potrzeba duchowego umocnienia.

Wszystkie rekolekcyjne rozważania będą dostępne tutaj.

Codziennie rano – na kanałach i stronach zaangażowanych w projekt “ODDANIE33” – będą pojawiać się gotowe teksty oraz materiały video z medytacją na dany dzień. Na kanale “Miłujcie się!” w serwisie YouTube o godz. 20.00 trwać będą transmisje na żywo, natomiast o godz. 21.15 na profilu facebookowym.

ABK

Skip to content