Źródło: oddanie33.pl

Zakończyło się Oddanie33, czyli rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Maryi Panu Jezusowi. 33-dniowe nauki składały się m.in. ze Słowa Bożego, nauczania Kościoła, tekstów świętych i mistyków oraz przesłania i objawień Matki Bożej z Fatimy.

Pełny cykl audycji był emitowany na antenie Radia Fiat. Mimo że rekolekcje dobiegły już końca, nadal są dostępne na stronie internetowej fiat.fm oraz jako wideo na radiowym facebooku. Inicjator rekolekcji, Adrian Pakuła zaznaczył, że data zakończenia nauczań nie była przypadkowa.

– Rekolekcje były zaplanowane w taki sposób, aby uroczysty akt oddania miał miejsce 8 grudnia, w jedno z najpiękniejszych, maryjnych świąt w roku, czyli w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – mówił Adrian Pakuła.

Rekolekcje zostały stworzone w taki sposób, aby można było uczestniczyć w nich swobodnie zarówno w samotności, jak i we wspólnocie.

– Cały czas zachęcamy kolejnych proboszczów do prowadzenia tych rekolekcji w parafiach. Specjalizujemy się w organizowaniu nauk właśnie w parafiach, więc można się z nami kontaktować. Robimy też regularnie ogólnopolskie edycje tych rekolekcji właśnie po to, by osoby, które chciałyby doświadczyć ten wymiar wspólnotowy, mogły razem z innymi te rekolekcje robić. Od 29 listopada ruszyła druga ogólnopolska edycja rekolekcji. Na kolejną (trzecią) wspólnotową odsłonę zapraszamy natomiast 1 stycznia – zachęcał Adrian Pakuła.

Organizatorem rekolekcji Oddanie33 była Fundacja Tota Tua. Projekt jednoczył różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie.

BNO

Skip to content