Odpust w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

W niedzielę, 9 czerwca Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie przeżywała odpust. Wierni mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu wolnego, udziału w konkursie z nagrodami oraz skosztowaniu wielu przysmaków.

Ks. Adam Jarząbek proboszcz parafii mówił o szczególnym otwarciu serc na łaski Pana Jezusa, jakiego doświadczają wierni podczas uroczystości odpustowej:

– W piątek przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chcieliśmy szczególnie otworzyć nasze serca na działanie Bożej łaski. Jest to nasza uroczystość odpustowa, więc przedłużamy to nasze świętowanie także na niedzielę, aby był ten czas i możliwość modlitwy oraz duchowego skupienia przy sercu Bożym w darze Eucharystii.

Ks. Jarząbek podkreślał również wyjątkowość Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, na tle innych parafii w mieście:

-Jest to dla nas wielkie i bardzo głębokie duchowe wydarzenie, ponieważ nasz Kościół parafialny jest jedynym kościołem w naszym mieście, pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez ostatnie dni prosiłem parafian, aby poprzez modlitwę i przebłagania w litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawierzali nasze rodziny, parafię, miasto oraz całą naszą ojczyznę.

Czy dla wspólnoty parafialnej jest uroczystość odpustowa? Odpowiedziała Adela Baryła:

– Jest to już kolejny raz, kiedy mamy taki piknik rodzinny. Co roku jest coraz bardziej rozbudowywany, co bardzo nas to cieszy. Przychodzimy z dzieciakami, całą rodziną, również tą spoza parafii. Bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że uda się przez kolejne lata kontynuować takie piękne uroczystości.

Dzięki odpustom, Kościół przypomina wiernym o konieczności dążenia do świętości oraz pogłębiania swojej relacji z Bogiem

EG
Galeria: Radio Fiat

Odpust w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

Skip to content