Odpust w Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie

20 lutego przypada wspomnienie Dzieci Fatimskich Świętych Franciszka i Hiacynty Marto. Tego dnia w Archidiecezjalnym Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie miała miejsce uroczystość odpustowa.

Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który powiedział, że przekaz świętych z Fatimy jest aktualny również we współczesnych czasach, gdy modlimy się o pokój na ziemi.

– Orędzie fatimskie to wielka modlitwa o pokój. Dzieci widziały anioła, który wezwał je do modlitwy w tej sprawie. Matka Boża mówiła też, że jeśli będą się modlić i pokutować, to świat zostanie ochroniony przed wojną. W Pajęcznie chcemy prosić dzieci fatimskie o wstawiennictwo w intencji pokoju. Ważnym wątkiem jest również wychowanie do życia nie tylko na ziemi, ale i w niebie.

W homilii bp Andrzej Przybylski mówił m.in. o tym, dlaczego warto wspominać fatimskich wizjonerów. Jedną z odpowiedzi był fakt, że życie ludzi nie jest wyłącznie ziemskie.

– […] Franciszek i Hiacynta modlą się o zdrowie i pokój dla nas. Najbardziej modlą się jednak o to, byśmy nie żyli tylko dla ziemi, ale też dla nieba. Ludzie, którzy żyją tylko dla ziemi, chcą, by było dobrze wyłącznie im, by byli bogaci i żyli jak najdłużej. Żyć po ziemsku to zachowywać się tak, jakby nie było Boga. Człowiek „niebieski” jest taki, jak dzieci z Fatimy. Chodzi po ziemi, ale żyje dla nieba i modli się o innych, aby nie byli ziemscy […] – głosił bp Przybylski.

Archidiecezjalne Sanktuarium Dzieci Fatimskich św. Franciszka i Hiacynty Marto zostało ustanowione przez metropolitę częstochowskiego abp. Wacława Depo w 2015 roku. To miejsce szczególne, m.in. dlatego, że jest jednym z zaledwie dwóch w Polsce.

– Jedno jest w Pajęcznie, a drugie w Szczecinie. Nasze miejsce jest także ważne ze względu na wciąż aktualne przesłanie. Zapraszamy do Sanktuarium i Ogrodu, aby przybliżyć historię dzieci fatimskich oraz odzwierciedlić ją we współczesności – zachęcał ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii.

Od niespełna roku przy parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie można zwiedzać Ogród Fatimski. Miejsce to ma upamiętniać i przypominać objawienie się Matki Bożej trójce młodych pastuszków, które miało miejsce ponad 100 lat temu.

BNO

 

>>Cała homilia bp. Andrzeja Przybylskiego<<

 

Skip to content