„Odwagi! Nie bójcie się” – Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

O godz. 11.00 w Sali o. Kordeckiego odbyła się konferencja Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasna Górę. Pielgrzymka miała na celu wsparcie kobiet w odwadze do bycia świadkiem Chrystusa, wzorując się na Stanisławie Leszczyńskiej, jednej z czterech wielkich polskich kobiet.

Agnieszka Kałuża, przewodnicząca Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, mówi więcej na temat idei pielgrzymki:

– Jest to wydarzenie, które jednoczy kobiety w ramach Krajowego Duszpasterstwa Kobiet. Chcemy, aby wezwane tej pielgrzymki, słowa Jezusa i zapewnienie odwagi, pomagało kobietom odnajdywać się w dzisiejszej rzeczywistości. Wlewało w ich serca odwagę, żeby mogły no co dzień czerpać odwagę ze źródła wiary do podejmowania trudnych decyzji i bycia świadkiem Chrystusa. Mam nadzieję, że wydarzenie w Polsce będzie coraz popularniejsze i kobiety będą się jednoczyć i wspólnie spotykać przy modlitwie, przed wizerunkiem Matki Bożej.

Agnieszka Napiórkowska, członkini Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet, wyraża swoje świadectwo na temat Stanisławy Leszczyńskiej:

– W tym roku pielgrzymka jest dla mnie wyjątkowo ważna ponieważ mówimy o Stanisławie Leszczyńskiej, jest to kobieta, która dopiero ma być wyniesiona na ołtarze, ale dla nie jest już świętą. Towarzyszy mi przez wiele lat, od momentu kiedy w ósmej klasie szkoły podstawowej przeczytałam „Raport Położnej z Oświęcimia”, co wstrząsnęło mną na tyle mocno, że w późniejszych wydarzeniach z mojego życia towarzyszyła mi jej mądrość. Chce dać świadectwo, że ona może być wzorem dla każdej z nas, przede wszystkim w ufności w Matce Bożej i danemu słowu, które zawierzamy Maryi i ono zobowiązuje do takiego stopnia, że mamy odwagę stanąć przed największym zbrodniarzem, doktorem Mengele i powiedzieć, że dzieci zabijać nie wolno, bo takie dałam słowo. Stanisława Leszczyńska uratowała ponad 3 tys. dzieci, za każdym razem ryzykując własne życie.

Napiórkowska przybliża również sylwetkę Stanisławy Leszczyńskiej:

– To jest ktoś, kto do dzisiaj pokazuje nam jak być kobietą oraz matką. Leszczyńska w obozie była w własną córką, ale nie zajmowała się tylko swoim dzieckiem. W bardzo niezwykły sposób rozumiała życie i dla mnie jest kimś niezwykłym. Sama kiedy doświadczyłam sytuacji obrony życia, zobaczyłam, że nie jest to walka między człowiekiem, a człowiekiem, ale walka między diabłem, a Panem Bogiem.

W programie pielgrzymki była konferencja pod tytułem „Odwaga codzienności”, akt zawierzenia kobiet Matce Bożej oraz wspólna modlitwa w Kaplicy Różańcowej.

EG
Galeria: Radio Fiat

„Odwagi! Nie bójcie się” – Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

Skip to content