Ognisko patriotyzmu u św. Stanisława

Wspólna modlitwa i patriotyczne pieśni – tego nie zabrakło podczas ogniska patriotyzmu w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie. Integracyjne spotkanie patriotyczne miało miejsce 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości.

Inicjatywa corocznie organizowana w tej parafii ma na celu uczczenie wyjątkowego dla Polaków dnia.

– Już piąty raz organizujemy ognisko patriotyzmu, podczas którego zbierają się parafianie, by wspólnie pośpiewać patriotyczne pieśni i przypomnieć sobie historię Polski, zarówno tę trudną, jak i tę wspaniałą ze względu na bohaterów narodowych, naszych przodków, którzy walczyli o wolność. Pragniemy pokazać to nie tylko młodemu pokoleniu, ale i starszym osobom, aby cieszyć się wolnością we własnym kraju – wyjaśnił ks. Jacek Michalewski, proboszcz parafii.

Jak co roku w organizację ogniska zaangażował się parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

– Włączamy się aktywnie poprzez czyn. W tym roku dla rozgrzania przygotowaliśmy herbatę, a na poczęstunek pajdę chleba ze smalcem. Niestety nie gotowaliśmy grochówki, jak przed dwoma laty, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawy, że w tym roku ze względu na pandemię nie przyjdzie do nas tyle osób, co wtedy. Przygotowywaliśmy to spotkanie pod względem kątem artystycznym, kulinarnym oraz technicznym – tłumaczyła Ewa Krawczyk, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Patriotyczny wieczór przy ognisku przyciągnął wiele osób, zarówno parafian, jak i gości spoza Częstochowy.

BNO

 

Skip to content