Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

W niedzielę 16 czerwca na Jasną Górę przybyły dzieci z całej Polski, aby wspólnie pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza modlić się podczas pielgrzymki pod hasłem „Jestem w kościele!”

Duchowny zwrócił uwagę, że pielgrzymki skierowane do dzieci, są przede wszystkim spełnieniem prośby Pana Jezusa, aby w sposób szczególny troszczyć się o najmłodszych wiernych:

– Realizujemy, prośbę Pana Jezusa, by w szczególny sposób troszczyć się o dzieci. Dlatego organizowane są takie uroczystości i coraz bardziej się rozwijają. Próbujemy w ten sposób przybliżyć dzieciom wspólnotę Kościoła. Szczególnie podkreślałem to podczas homilii, że nie tylko dzieci są w kościele, ale tworzą go i są kapłanami Pana Jezusa.

Ks. Tadeusz Rydzyk podkreślił radość z powodu tego, że dzieci chcą przychodzić do kościoła oraz że, aby dostąpić zbawienia Jezusa powinniśmy „być jak dzieci”:

– Pierwsze to radość, że te dzieci są w kościele. Pan Jezus powiedział, pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im. Powiedział również, że jeżeli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego. Chodzi tutaj o tę bezgrzeszność i niewinność, ponieważ wtedy jesteśmy z Jezusem. Tego wszystkim życzę, żebyśmy wszyscy kiedyś znaleźli się w niebie, bo taki jest cel naszego życia.

Niedzielny dzień pielgrzymki to nie tylko modlitwa, ale również atrakcje dla najmłodszych, takie jak konkurs z nagrodami, tańce oraz inne zabawy.

EG
Galeria: Radio Fiat

Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Skip to content