Ogród Dzieci Fatimskich/fot. parafia Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie

Przy parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie można zobaczyć wyjątkowy ogród. Od pewnego czasu plac obok kościoła zaczął przypominać o niezwykłych wydarzeniach sprzed 104 lat. Chodzi tu o objawienia Matki Bożej trójce portugalskich pastuszków – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Ogród Fatimski w Pajęcznie przypominać ma o uczynionym cudzie, a także ważnym i aktualnym przesłaniu Matki Bożej skierowanym do wszystkich mieszkańców globu.

Inicjatywa stworzenia ogrodu powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach pierwszokomunijnych. – Pragniemy, aby świątynia w Pajęcznie stała się miejscem ich pielgrzymowania – mówi ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego:

– Od 2015 roku parafia w Pajęcznie stanowi również Archidiecezjalne Sanktuarium Dzieci Fatimskich św. Franciszka i Hiacynty Marto, ustanowione przez abp. Wacława Depo. W lutym bieżącego roku po raz pierwszy przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Przez Stolicę Apostolską został wydany też dekret, który ustanawia Wspomnienie Dzieci Fatimskich w bardziej uroczystej randze tutaj w naszym kościele. Ogród jest inicjatywą, która ma przybliżać zwiedzającym historię dzieci fatimskich oraz przesłania, którego stali się powiernikami.

Gdy wejdziemy do ogrodu, ujrzymy spotkanie dzieci fatimskich z Aniołem Pokoju, który wzywa je do modlitwy uwielbienia Najświętszego Sakramentu. W ogrodzie zobaczymy też niezwykły różaniec z posadzonych krzewów oraz scenę objawienia się dzieciom Matki Bożej:

– Ogród jest naprawdę piękny. Zapraszam serdecznie do oglądania. Usytuowany jest w pięknym otoczeniu zieleni. Zachęcam do odwiedzin również grupy parafialne z księżmi. Zachęcam oczywiście dzieci, bo to z myślą o nich powstał ten ogród. Wszyscy przyjezdni zostaną przez nas ugoszczeni.

Ogród Dzieci Fatimskich mieści się na placu przy kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Można go też zobaczyć na fotografiach i nagraniach umieszczonych na Facebooku parafii.

ABK

Skip to content