W Kościele 27 listopada rozpocznie się nowy rok liturgiczny. Corocznie okres Adwentu w Parafii św. Marcina w Kłobucku wiąże się z wieloma wydarzeniami, również kulturalnymi, które podkreślają czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już w najbliższą niedzielę w kłobuckiej parafii odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Marcina Lauzera.

Szczegóły wydarzenia przybliża ks. Paweł Caban – wikariusz parafii św. Marcina w Kłobucku:

W Kłobucku chcemy tę Pierwszą Niedzielę Adwentu przeżyć tak mocniej i głębiej, zacząć tak Adwent. Poprzez Adwentowy Wieczór Organowy. Przy organach zasiądzie Marcin Lauzer znany nam przede wszystkim organista z Jasnej Góry. Człowiek wybitnie utalentowany jeśli chodzi o szkołę organową. Zaprezentuje nam wiele utworów z szerokiej gamy najlepszych kompozytorów i polskich i zagranicznych, a więc i też dawniejsze i również współczesne.

Niedzielny koncert to tylko pierwsze wydarzenie z całego adwentowego cyklu, który ma w sobie jeszcze jeden koncert, rekolekcje oraz wieczór skupienia. – Oczekiwanie może być radością… – dodał ks. Paweł mówiąc o idei, która przyświeca najbliższym tygodniom w Kłobucku:

– W Adwencie uczymy się czekać i czekanie ma wielką wartość. Dlatego też chcieliśmy w naszym Sanktuarium Matki Bożek Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników pokazać, że Adwent można naprawdę głęboko przeżywać, bez uprzedzania tej radości Bożego Narodzenia. Bo prawdziwą radość możemy poczuć wtedy i tego chcemy uczyć i tego pokazywać, gdy naprawdę na coś czekamy. Bo taki przesyt kiedy dostajemy zbyt szybko te prezenty, to szybko się one nam nudzą.

Oprócz uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w parafii św. Marcina, księża zachęcają do odwiedzania świątyni w tak zwanej wolnej chwili, aby zapoznać się z historią tego miejsca.

Skip to content