Ostatnie dni Festiwalu Życia. Jak wydarzenie przebiegało do tej pory?

Można powiedzieć, że lublinieckie lasy stały się na tydzień centrum spotkań młodych. To właśnie tam, w Kokotku, trwa coroczny Festiwal Życia. Jak do tej pory uczestnicy spędzali czas na tym wydarzeniu?

Należałoby właściwie zacząć od pytania, czym jest Festiwal Życia? Jest to największe plenerowe wydarzenie dla młodzieży chrześcijańskiej na Śląsku. Przez siedem dni uczestnicy nocują pod namiotami, biorą udział w konferencjach, warsztatach, koncertach i modlitwach. Ideę Festiwalu przybliża jeden z organizatorów, o. Tomasz Maniura, założyciel Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży Niniwa:

– Festiwal Życia to świętowanie życia. Chcemy, żeby młodzi, którzy tu przyjeżdżają, odkryli wartość swojego życia. Cały program jest skostruowany tak, żeby zobaczyć z dystansu to, czego nie widzimy na co dzień. Samo miejsce również temu pomaga. Festiwal odbywa się w lasach lublinieckich nad pięknym dużym stawem Posmyk. Daje to wielką przestrzeń wolności. Jest dużo pracy w grupach i warsztatów. Wszystko po to, aby poznać siebie, bo jeśli się tego nie zrobi, to trudno jest przyjąć Boga.

W kontekście festiwalu można mówić o szczęściu w nieszczęściu. Powodem jest pogoda, jednak pomimo obfitych opadów deszczu, z którymi uczestnicy Festiwalu musieli się mierzyć, wciąż mogą dobrze spędzać czas. Dotychczasowy przebieg wydarzenia podsumowuje ks. Marcin Paś, duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej:

– Dla nas był to czas doświadczenia. To był chyba najbrzydszy tydzień wakacji. Padało i baliśmy się, że wielu młodych nie przyjedzie, ale co się okazało? Wszyscy przyjechali. Pan nam dawał taką pogodę, że najmocniej padało akurat wtedy, kiedy młodzi siedzieli pod wielkim namiotem. Takim mocnym wydarzeniem była konferencja ks. Jakuba Bartczaka i TAU. To samo można powiedzieć o dzisiejszej historii Tomasza Samołyka, która na głębi pokazała to, żeby wyjść i spotkać siebie w tym spotkaniu z Bogiem.

Uczestnikom zostały dwa ostatnie dni Festiwalu, podczas których również odbędą się ciekawe wydarzenia. Największe emocje budzi z pewnością koncert Golec uOrkiestra, który odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o godz. 18.00. Niedziela będzie natomiast ostatnim dniem Festiwalu. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup katowicki.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content