Pragniesz zrobić coś dobrego? Weź udział w kolejnej edycji „Paczuszki dla maluszka” i spraw radość nie jednej osobie. Bożonarodzeniowa akcja wręczania darów osobom potrzebującym trwać będzie do 6 stycznia.

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Adresatami są natomiast domy dziecka, małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbiórki dobroczynne prowadzone są w różnych miastach całej Polski. Jak tłumaczy prezes fundacji, ks. Tomasz Kancelarczyk – symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka:

– Akcja polega na tym, że w różnych miejscach Polski postawione zostały choinki. W tym roku takich miejsc jest ponad dwa tysiące. Na choinkach powieszone są kartonowe bombki. Z jednej strony widać na nich logo. Z drugiej strony umieszczony jest opis całej akcji oraz numer konta naszej fundacji. W akcję można się również włączyć poprzez wpłacenie darowizny.

Dary z przeprowadzonych zbiórek trafią m.in. do mam w trudnej sytuacji życiowej, kobiet oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. W Częstochowie paczki przekazywać można do 20 grudnia. Więcej na ten temat mówi Iwona Chałaszczyk ze wspólnoty Pielgrzymi Niepokalanej:

– Potrzebne są przede wszystkim pieluszki jednorazowe w różnych rozmiarach – szczególnie w rozmiarach nr 6. W tym roku naszą opieką obejmujemy Ośrodek Leczniczo-Opiekuńczy, gdzie przebywają dzieci starsze, stąd prośba także o większe rozmiary. Bardzo ważne są też ręczniki papierowe, chusteczki nawilżające dla dzieci, czy artykuły spożywcze.

Podarować można również proszki lub żele do prania. Jak dodaje Jowita Kostrzewska, także ze wspólnoty Pielgrzymi Niepokalanej – w Częstochowie produkty zbierane są dla podopiecznych trzech ośrodków:

– W jednym z nich przebywają dzieci niepełnosprawne od 4 do 25 roku życia. Podopiecznymi innego ośrodka są maluchy do 4 roku życia – też chore i z niepełnosprawnością. W trzecim miejscu przebywają jeszcze młodsze dzieci. Zbiórki organizowane też w wielu parafiach, czy przedszkolach.

Paczki można też zostawić w częstochowskiej kawiarnio-księgarni „Niebo w mieście” przy ul. Mirowskiej.

ABK

Skip to content