web_ferie

Kiedy dzieci i młodzież wyjeżdżają na ferie czy wakacje to zawsze przywożą ze sobą pamiątki. Czy to dla siebie, czy dla najbliższych czy też po prostu, bez konkretnego celu. Co najbardziej sprawdza się na straganach w obowiązkowym punkcie programu w Zakopanem, a więc na Krupówkach?

– Przez cały rok turyści zainteresowani są przede wszystkim oscypkami, miodami, wyrobami owocowymi, takimi jak np. w tym sezonie żurawina. Latem prym głównie wiodą torebki czy ubrania z etno wzorami, natomiast teraz w miesiącach zimowych największą popularnością cieszą się ciepłe chapcie oraz grube skarpetki z wełny – odpowiada p. Agnieszka sprzedająca na jednym ze straganów na Krupówkach.

Oprócz sklepów z pamiątkami i uczestnicy zorganizowanego wypoczynku mogą skorzystać także z bogatej oferty sklepów spożywczych i restauracji. Pani Magda pracująca w stoisku z goframi widzi, że to są kuszące propozycje dla młodych klientów. – Cieszymy się, że sami opiekunowie zachęcają do odwiedzania takich miejsc jak nasze, a nie np. do wizyt w sklepach z niezdrową żywnością. Młodzi podopieczni najchętniej kupują gofry ze smakiem bananów i nutelli, to bez wątpienia smak zimy 2016/2017 – zauważa p. Magda, pracująca w gastronomii.

Filip przebywający w Zakopanem na anielskich feriach nie wydał co prawda wszystkich pieniędzy, ale jego bagaż wydał się całkiem spory. – Tacie kupiłem kubek z widokiem górskim. Dla mamy wybrałem ciepłą chustkę. Sobie kupiłem pamiątkową ciupagę z napisem Zakopane – wylicza zadowolony klient.

Ceny za najbardziej popularne produkty podbijane są zwłaszcza w sezonach turystycznych, a więc od maja do września oraz od grudnia do lutego. To co jest jednak największą pamiątką przywiezioną z ferii to niezapomniane przeżycia zapisane w sercu i wywołane np. na fotografiach. Dziś (19 stycznia) uczestnicy anielskich ferii m.in. brali udział w grze terenowej, zdobywali Dolinę Kościeliska oraz dziękowali sobie podczas ostatniego pogodnego wieczorka. Ujawniono tzw. cichych przyjaciół, podziękowano np. kierowcy autokaru czy gospodyniom miejsca. Sporą atrakcją, która zapisze się pięknymi wspomnieniami był kulig zakończony pieczeniem kiełbasek.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content