Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza na Mszę św. za zmarłych motocyklistów

Parafia św. Andrzeja Boboli w dzielnicy Kiedrzyn zaprasza już po raz trzeci na tzw. „Motocyklowe Memento”, czyli Mszę św. w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, w intencji zmarłych motocyklistów.

Do udziału w Mszy św. zaprasza proboszcz parafii i aktywny motocyklista, ks. Adam Zyzik:

3 lata temu po raz pierwszy w Częstochowie, w parafii św. Andrzeja Boboli przeżywaliśmy Motocyklowe Memento, czyli Mszę św. w intencji zmarłych motocyklistów, w tym tych, którzy zginęli na naszych drogach. Chcemy to czynić, aby jednoczyć się również z tymi, których pośród nas nie ma. Pragnę to kontynuować jako proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Częstochowie, ale także jako czynny motocyklista, należący do kapłańskiego klubu motocyklowego God’s Guards. Zapraszamy na Mszę św. 7 listopada, na godz. 19:00.

Motocyklowe Memento 2018 w parafii św. Andrzeja Boboli | Fot. Klub Motocyklowy God’s Guards

Motocyklowe Memento jest wydarzeniem zapoczątkowanym przez klub motocyklowy God’s Guards, zrzeszający księży i zakonników dzielących wspólną pasję do motocykli. Jednak God’s Guards nie skupia się jedynie na jeździe motocyklami. Księża towarzyszą motocyklistom w całej Polsce oraz prowadzą działalność duszpasterską i ewangelizacyjną w tym środowisku. Klub bynajmniej nie ogranicza się do biernego uczestniczenia w życiu miłośników jednośladów, kapłani podejmują też czynne działania. Proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli opowiedział nieco o Klubie i jego działalności:

Kapłański Klub Motocyklowy God’s Guards zrzesza wyłącznie czynnych kapłanów, jest to klub ogólnopolski, mamy swoje barwy, którymi reprezentujemy nasz Klub. W diecezjach są chaptery (oddziały), każdy z nich prowadzi swoją działalność, ale jednoczymy się też ogólnopolsko. Księży z naszej archidiecezji należących do Klubu jest dwunastu. Do głównych zadań naszego chapteru należało (tak przynajmniej było w ostatnich latach) organizowanie zbiórki krwi dla potrzebujących podczas ogólnopolskiej pielgrzymki motocyklistów na Jasną Górę. Ale taką sztandarową inicjatywą całego Klubu jest pielgrzymka organizowana dla osób świeckich, zarażonych pasją motocyklową. Jest to pielgrzymka „Od Krzyża do Krzyża”, czyli od krzyża w Pustkowiu nad morzem, do krzyża na Giewoncie. Odwiedzamy w czasie tej pielgrzymki sanktuaria maryjne, a w ostatnim roku centralnym punktem naszej pielgrzymki było sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Tegoroczna edycja Motocyklowego Memento odbędzie się 7 listopada w parafii św. Andrzeja Boboli w Częstochowie. Msza św. wypominkowa za motocyklistów rozpocznie się o godz. 19:00. Księża z God’s Guards zapraszają wszystkich motocyklistów i miłośników motocykli do wspólnego udziału w modlitwie.

Skip to content