Parafia św. Piotra i Pawła zaprasza na katechezy dla dorosłych

W poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu, w parafii świętych Piotra i Pawła w Częstochowie odbywać się będą katechezy, adresowane do osób dorosłych i młodzieży. Spotkania będą prowadzone przez katechetów Drogi Neokatechumenalnej.

Katechezy dla dorosłych odbywają się w parafii św. Piotra i Pawła już regularnie od 7 lutego. Z uwagi jednak na Wielki Post, zmianie ulegnie poruszana na nich tematyka. Do udziału zaprasza ks. Janusz Wojtyla, proboszcz parafii:

Od 7 lutego w każdy poniedziałek i czwartek w naszej parafii głoszone są katechezy. Bardzo serdecznie pragnę zaprosić wszystkich do udziału w tych katechezach. Jeszcze przez kilka tygodni będzie możliwość uczestniczenia w tych katechezach.

Jak przekonuje ks. Proboszcz, tematyka najbliższych katechez będzie szczególnie interesująca dla osób, które przeżywają obecnie życiowe trudności:

Katechezy są skierowane do tych, którzy szukają sensu życia – być może ktoś stracił sens życia i poszukuje jakiejś głębszej odpowiedzi na to, co się w jego życiu dzieje. Skierowane są też do tych, którzy być może nie akceptują swojej historii, siebie, tych, którzy są przygnieceni cierpieniem. Może ktoś przeżywa kryzys w swoim małżeństwie? Niszczy Cię Twoja samotność i chcesz pogłębić swoją wiarę – naprawdę zapraszam, przyjdź i posłuchaj, bo Słowo Boże daje odpowiedź na te najistotniejsze pytania, które stawiamy sobie w życiu.

Udział w katechezach będzie świetną okazją do nawiązania wartościowych kontaktów dla osób poszukujących dobrego towarzystwa. Jeśli jednak ktoś chciałby tylko posłuchać katechez bez angażowania się w życie wspólnoty, to oczywiście organizatorzy też takie osoby zapraszają.

Skip to content