Parafia św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na katechezy dla dorosłych

Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie zaprasza na spotkania formacyjne dla dorosłych i młodzieży, które będą się odbywać w poniedziałki i czwartki, aż do Bożego Ciała. Tematyka katechez dotyczyć będzie szczególnie życiowych trudów i komplikacji.

Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek 25 kwietnia. Do udziału w następnych zachęca ks. Adam Bachowski, proboszcz parafii:

Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie, przy ul. Źródlanej 4. Spotykamy się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00. Bóg Cię kocha, straciłeś sens życia, nie akceptujesz siebie albo swojej historii? Przyjdź i posłuchaj.

Spotkania będą prowadzić katechiści z Drogi Neokatechumenalnej. Ks. Adam opowiedział pokrótce historię tego dzieła duchowego, którego działanie na terenie Polski zatwierdził kard. Stefan Wyszyński:

Droga neokatechumenalna narodziła się w 1964 roku w Hiszpanii. Inicjatorzy tej drogi Kiko Argüello i Carmen Hernández rozpoczęli ten charyzmat wśród ubogich. Tam zobaczyli, że słowo Boże, które przyjmowali ubodzy zmieniało ich życie. Metropolita Madrytu abp Casimiro Morcillo kazał im iść z tym doświadczeniem do parafii i rozwijać ten charyzmat. Do Polski Droga Neokatechumenalna przyszła w 1975 roku. Było to ciekawe doświadczenie, bo kiedy włoscy katechiści Drogi Neokatechumenalnej rozmawiali z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim, to Prymas mówił „Pełne kościoły mamy, ale skoro Was Pan Bóg tutaj przysłał, to Pan Bóg chce przez to coś powiedzieć, że to jest jakby na potrzeby przyszłości”.

W dniach 10-12 czerwca, czyli w ostatni weekend przed Bożym Ciałem, w parafii św. Rafała Kalinowskiego odbędą się też rekolekcje, które będą zwieńczeniem zaplanowanego na najbliższy czas cyklu spotkań formacyjnych.

Skip to content