Parafia św. Zygmunta zaprasza na katechezy dla młodzieży i dorosłych

Parafia św. Zygmunta planuje powrócić do regularnych spotkań formacyjnych, które jak dawniej, będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00. Katechezy prowadzić będą członkowie wspólnoty neokatechumenalnej.

Katechezy z założenia mają być kerygmatyczne. Co to oznacza, wyjaśnia Mariusz Wawrzak ze wspólnoty neokatechumenalnej:

Kerygmat to jest słowo życia, to jest historia zbawienia którą rozpoczął Jezus Chrystus poprzez swoje zmartwychwstanie. I On to dzieło realizuje w życiu każdego człowieka. Dobra nowina jest właśnie w tym, że pomimo naszych grzechów i słabości, to Chrystus przychodzi do każdego człowieka, nie brzydzi się nikim i każdemu chce dawać nowe życie, nowy blask.

Nikodem Pospieszalski wyjaśnił kto może czuć się zaproszony do udziału w katechezach:

Te katechezy skierowane są do młodzieży i do osób dorosłych. Na nie można zaprosić każdego, bo to jest dobra nowina o tym, że Pan Bóg kocha grzesznika. Myślę, że ktoś kto widzą tą rzeczywistość, doświadcza jej, jest w jakimś kryzysie może przyjść na te katechezy i posłuchać dobrej nowiny.

Regularne spotkania w parafii św. Zygmunta zostaną rozpoczęte już od przyszłego tygodnia. Będą się odbywać jak dawniej, w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.

Skip to content