Parafialne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu zaprasza na piknik pod nazwą „Parafialne święto pieczonego ziemniaka”. Tegoroczna odsłona festynu ma być poświęcona zbliżającej się beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Piknik poprzedzą uroczystości kościelne, które także będą poświęcone postaci kardynała.

– O 15:30 zapraszamy na dziękczynną Mszę św. za beatyfikację kardynała oraz za jego słowa i czyny, których dokonał. W czasie pikniku słowa te będą cytowane i przypominane. Będziemy mówić o wszystkim, co zrobił względem naszej Ojczyzny, ale także względem każdego z nas, pokazując nam niezłomną wiarę. W naszej parafii, w której króluje obraz Matki Bożej Częstochowskiej, nie może nie być inicjatywy wspierającej beatyfikację kard. Wyszyńskiego – mówił ks. Grzegorz Paszka, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.

Parafialne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu koło Piotrkowa Trybunalskiego obchodzone będzie już po raz trzeci. Jak mówi ks. Paszka, to pomysł parafialnej wspólnoty, której brakowało integracji poza modlitwą i kościołem.

– Gdy rozmawiałem ze swoimi parafianami, mówili, że warto zrobić coś, czego nie ma w piotrkowskim regionie. Tak powstała myśl, żeby zorganizować parafialne święto pieczonego ziemniaka. Poszczególne miejscowości z parafii przygotowują stoiska, przy których można spożyć potrawy z ziemniaka. Przy okazji będzie również mobilny punkt szczepień – dodał proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.

Tegoroczny piknik poświęcony beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 września. W programie będą m.in. gry i konkursy dla dzieci, dmuchane zamki czy zwieńczenie pikniku w postaci pokazu i tańca ognia. Imprezę rozpocznie Msza św. o godz. 15:00 w malowniczym kościele, który został ozdobiony przez ucznia Jana Matejki – Józefa Mehoffera.

BNO

Skip to content